Ogłoszenia 5.12.2021 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”

(Łk 3, 4c. 6)

2.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Mikołaja Biskupa – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30 (roraty), 7.15 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi Dziekan Dekanatu Kraków-Kazimierz, ks. dr Paweł Gawron. W dzień odpustu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Wzorem ubiegłego roku od jutra będzie można włączyć się w akcję przygotowaną przez działającą przy naszej parafii Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich – Złote Kule św. Mikołaja. Akcja polega na pomocy materialnej instytucjom dobroczynnym wspomagającym niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła należy zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Szczegóły w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i zakończenie Roku św. Józefa- serdecznie zapraszamy na dodatkową Mszę św. w samo południe, w godzinie łaski; tego dnia przypada 5. rocznica nominacji J.E. Abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego- pamiętajmy o nim w modlitwach.

5. Zachęcamy do udziału w roratach codziennie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą zapewnia schola dorosłych z kościoła św. Józefa w Podgórzu.
Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

6. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 18 grudnia.

7. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii: Kolęda AD. 2021 – zgłoszenia

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów tegorocznych remontów, o których można przeczytać szerzej w naszym biuletynie. Dziś przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także sianko i opłatki.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Józefa RYBICKA-JABŁOŃSKA

+ Michał JAROSZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

 Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej.

 Dziś przed kościołem dla wszystkich słodki prezent od. św. Mikołaja

 – serce z piernika ze złotą myślą bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.