Druga edycja akcji „Złote Kule św. Mikołaja” rozpoczęta! – 05.12.2021 r. – 06.01.2022 r.

Złote Kule św. Mikołaja

Chyba każdej Parafiance i każdemu Parafianinowi „od św. Mikołaja” w Krakowie znana jest historia opowiadająca o niezwykłej formie pomocy jaką zwykł stosować nasz Patron. Zanim święty został czcigodnym biskupem z długą brodą, jako młodzieniec odziedziczył ogromną fortunę po rodzicach. Postanowił, że posłuży mu ona do czynienia ludzi szczęśliwymi. Pewnego razu dowiedział się, że trzy panny z sąsiedztwa nie mogą wyjść za mąż, nie mają bowiem odpowiedniego posagu. Istniało realne niebezpieczeństwo, że panny skończą delikatnie mówiąc… na ulicy. Wtedy wydarzyło się coś nadzwyczajnego. Mikołaj, wiele się nie namyślając, spakował trzy dość pokaźne złote kule i potajemnie, pod osłoną nocy podrzucił każdej z panien niezwykły podarek. Kule były na tyle wartościowe, że każda z panien mogła dobrze wyjść za mąż, wnosząc pokaźny posag. Historia ta, zapoczątkowała zwyczaj obdarowywania się prezentami w dniu wspomnienia świętego Mikołaja – czyli w czasie naszego odpustu parafialnego.

W obliczu niepokojów społecznych, zamętu, w czasach kiedy zło nazywa się dobrem, a dobro złem nie możemy pozostawać bierni. Trzeba działać i w dalszym ciągu nieść kaganek Bożej oświaty i nadziei na wzór św. Mikołaja. Parafia świętego Mikołaja wraz z Duszpasterzami, ramię w ramię ze Wspólnotą Rodzin Karmelitańskich pragnie już drugi raz z rzędu zaproponować formę pomocy, dzięki której każdy z nas będzie mógł podążyć śladami naszego Patrona. Od 5 grudnia do 6 stycznia w naszym kościele będzie można znaleźć kufer świętego Mikołaja, w którym znajdziemy złote kule. Każdy, kto chce wziąć udział w akcji może zabrać do domu taką złotą kulę. W kuli znajdzie propozycję konkretnej pomocy dla domu pomagającego dzieciom niepełnosprawnym lub matkom spodziewającym się przyjścia na świat takiego dziecka. Pomoc w formie dobrowolnych datków będzie można przekazać za pośrednictwem przelewu prosto na konto takiej organizacji. Datki nie muszą być ogromne… wystarczy 20 – 50 złotych. W pojedynkę możemy niewiele, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda! Złota kula zaś, niech zawiśnie jako ozdoba na tegorocznej choince. Niech będzie znakiem dobrego uczynku towarzyszącym nam przez cały Adwent i okres Świąt Bożego Narodzenia…

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej – wpłacając na konto parafii dobrowolną ofiarę w tytule koniecznie wpisując hasło „Złote Kule św. Mikołaja”.

Dane do przelewu:

Numer konta parafii: PeKaO S.A. III O/Kraków
58 1240 2294 1111 0000 3723 4113

Dla przelewów zagranicznych:
PL 58 1240 2294 1111 0000 3723 4113
Kod SWIFT: PKOPPLPW
Kod SWIFT 11-znakowy: PKOPPLPWXXX

Historia lubi się powtarzać, także ta odległa, związana z naszymi patronami. Dziś także Ty MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM i jeszcze nigdy nie było to takie proste. Wystarczy, że podarujesz dzieciom złotą kulę, która sprawi, że w święta pojawi się uśmiech na ich promiennych twarzach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Prosimy także  o modlitwę, aby to dobre dzieło wzrastało i stało się chlubą naszej parafii i królewskiego Krakowa.

ks. Michał Mroszczak

Do pobrania

  • jpg ZK
    Wielkość pliku: 155 KB
%d bloggers like this: