Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja, 06.12.2021 r.

Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Patrona Parafii – św. Mikołaja – poprzedziła wizyta Świętego Darczyńcy w naszym kościele w niedzielę 5 grudnia. Zapragnął on bowiem osobiście spotkać się z parafianami, a najmłodszych obdarować tradycyjnymi podarkami, choć i dla tych dorosłych nie zabrakło słodkich upominków… Suma odpustowa z udziałem licznie zgromadzonych księży, parafian i gości została odprawiona 6 grudnia o godz. 18.00, a przewodniczył jej i homilię wygłosił Ksiądz Dziekan Paweł Gawron. Pamięć o dziełach św. Mikołaja trwa i znajduje kontynuację w charytatywnej akcji „Złote Kule św. Mikołaja”, której już druga edycja ruszyła w tym roku w naszej parafii (szczegóły tutaj: Druga edycja akcji „Złote Kule św. Mikołaja”). W akcję zaangażowały się także inne parafie na terenie Krakowa i poza nim. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przy relikwiach Świętego Mikołaja i włączenia się kolejne dzieła inspirowane jego przykładem.

Next

%d bloggers like this: