Ogłoszenia 19.12.2021 r.

 „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.”

(Łk 1, 38)

 

 

4.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

 

1. Kończy się okres adwentu. Roraty odprawiamy w naszym kościele do piątku włącznie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą zapewnia wspólnota „Kuźnia osobowości”.
Dzieci zapraszamy na roraty jeszcze w poniedziałek i środę na godz. 18.00.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania się do świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi dziś podczas wszystkich Mszy św., od poniedziałku do czwartku od 6.30 do 7.30 i podczas Mszy św. wieczornej a w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 9.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W piątek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 7.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

– W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

–  W niedzielę przypada święto Świętej Rodziny oraz święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

3. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wzorem ubiegłego roku nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani odwiedzą jedynie te osoby, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii. Można także skorzystać z formularza wyłożonego w kościele. Po wypełnieniu prosimy zostawić go w zakrystii lub wrzucić do dowolnej puszki w kościele.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do czwartku włącznie.

5. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także sianko i opłatki, jak również prasę katolicką można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

 

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu

wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas…

%d bloggers like this: