Ogłoszenia 1.01.2022 r.

„Chrystus został ogłoszony narodom, znalazł wiarę w świecie,

Jemu chwała na wieki.”

(1 Tm 3,16)

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

I

2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

1.W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane. W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które odprawiamy w każdą I sobotę miesiąca, rozpocznie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 15.00.

2. W I niedzielę miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Nie będzie także cotygodniowych modlitw za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 8.00 Msza św. w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. W I piątek miesiąca Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi rano od 6.30 do 7.10 i dodatkowo od 17.30.

5. Zapraszamy do udziału w spotkaniach przybliżających różnorodność i charyzmat zgromadzeń zakonnych -Armii Pana. W sobotę 8 stycznia udamy się z wizytą do Sióstr Karmelitanek Bosych. Szczegóły na plakacie i w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona pół godziny przed wieczorną Mszą św.

7. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które ich zaproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii. Można także skorzystać z formularza wyłożonego w kościele. Po wypełnieniu prosimy zostawić go w zakrystii lub wrzucić do dowolnej skarbony w kościele.

8. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Teresa TECL-OPIOŁA

+ Janina MATWIŃSKA

+ Marzanna GABSKA

+ Wiesław GONDEK

+ Bohdan BIEL

+ Jan KURDZIEL

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień Nowego 2022 Roku

%d bloggers like this: