Ogłoszenia 9.01.2022 r.

Jan powiedział: „Idzie mocniejszy ode mnie;

On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem”.

(Łk 3, 16)

NIEDZIELA    –    ŚWIĘTO   CHRZTU  PAŃSKIEGO

 

1. Z kalendarza liturgicznego:
– nowenna do św. Mikołaja z wyczytywaniem indywidualnych próśb w poniedziałek o godz. 17.45;

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45;

– modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w czwartek o godz. 17.00.

2. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przypominamy także o sakramencie pokuty. Spowiadamy w dni powszednie od godz. 6.30 do 7.10 i podczas wieczornej Mszy św. a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

3. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą z Kuźni osobowości, która uświetniała swoim śpiewem ubiegłoroczne roraty. Kolędowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 stycznia o godz. 16.00 w kościele.

4. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w tym roku nie ma tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani rozpoczęli już kolędę, a udają się jedynie do osób, które ich zaproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii. Można także skorzystać z formularza wyłożonego w kościele. Po wypełnieniu prosimy zostawić go w zakrystii lub wrzucić do dowolnej skarbony w kościele.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. Rafała Szczurowskiego z historii chrześcijaństwa. Znajdziemy w nich odpowiedź na kluczowe pytania takie jak: kim jesteśmy jako chrześcijanie, jakie są nasze korzenie, w co wierzymy. Najbliższy wykład zatytułowany: „Kolęda po staropolsku” odbędzie się w piątek 21 stycznia o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce. Wstęp wolny. Skorzystajmy z okazji, by pogłębić naszą wiedzę religijną pod okiem cenionego wykładowcy UPJPII.

6. Dziś kończymy drugą edycję akcji Złote kule św. Mikołaja. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom- ks. Michałowi Mroszczakowi i Wspólnocie Rodzin Karmelitańskich- a także  wszystkim darczyńcom.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Kazimiera GRINN

+ Jadwiga POLAK-GZYL

+ Maria BIEL

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

 

%d bloggers like this: