Ogłoszenia 16.01.2022 r.

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

(2 Tes 2, 14)

 

2.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą z Kuźni osobowości, która uświetniała swoim śpiewem ubiegłoroczne roraty. Kolędowanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w kościele.

2. Jutro w Kościele katolickim w Polsce będziemy przeżywać XXV Dzień Judaizmu. We wtorek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji zapraszamy na ekumeniczny wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele parafialnym 18 stycznia o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata;

– w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– w czwartek cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00;

– w piątek przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; tego dnia w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. Rafała Szczurowskiego z historii chrześcijaństwa. Najbliższy wykład zatytułowany: „Kolęda po staropolsku” odbędzie się w piątek 21 stycznia o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce. Wstęp wolny. Skorzystajmy z okazji, by pogłębić naszą wiedzę religijną pod okiem cenionego wykładowcy UPJPII.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają przed nami drzwi swoich domów w niełatwym czasie pandemii. W tym roku udajemy się jedynie do osób, które nas zaproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub wypełniając formularz wyłożony w kościele a także udostępniany za pośrednictwem strony internetowej parafii.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Elżbieta GREINER-WRONA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

 a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych

 

%d bloggers like this: