Ogłoszenia 6.02.2022 r.

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.”

(Mt 4,19)

 

5.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w czwartek przypada wspomnienia św. Scholastyki, dziewicy; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXX Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą być odnotowane w księgach parafialnych przyniosły karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w czwartek 10 lutego i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

4.  Z dniem 30 stycznia br. Metropolita Krakowski zwolnił ks. dra Rafała Szczurowskiego z obowiązków pełnionych w naszej parafii i mianował na urząd proboszcza parafii pw. św. Wojciecha BM w Osieczanach. Wdzięczni za duszpasterski i naukowy trud, pożegnamy Księdza Kanonika w czwartek 10 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie tegorocznych prac remontowych, które już się rozpoczęły w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria SAJEWICZ

+ Irena NIECHWIEJ

+ Maria KRESTIAN

+ Jan FABIAŃCZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

 

%d bloggers like this: