Ogłoszenia 27.02.2022 r.

„Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.”

(Flp 2, 15d. 16a)

8.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 16.00 do 19.00, a w poniedziałek i we wtorek od godz. 15.00 do 18.00. Celem tego nabożeństwa jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami. W obecnej sytuacji chcemy też błagać Boga o pokój na Ukrainie. Szczegóły w biuletynie parafialnym, który został wyłożony w kościele.

2.    Z kalendarza liturgicznego:

– W poniedziałek 28 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej – intencje można składać w zakrystii. W poniedziałek zapraszamy także na Mszę Świętą w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 19.30.

– W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko trzy posiłki, w tym jeden do syta, i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Środa Popielcowa będzie dniem solidarności z Ukrainą. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju, a także do złożenia ofiar na pomoc uchodźcom wojennym. Specjalna puszka jest już wystawiona w Kościele.

-W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej a bezpośrednio po nich Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W piątek, w święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.10 i dodatkowo od 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

3.  Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.30 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W związku z sytuacją na Wschodzie uruchamiamy zbiórkę koców i śpiworów w dobrym stanie. Można je przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. W poniedziałek, 28 lutego, o godz. 19.30  zapraszamy na Mszę św. w intencji Ukrainy. Przewodniczył będzie ks. Jacek Wiosna Stryczek, a oprawę muzyczną zapewni Kuźnia osobowości.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Halina KRZYŻANOWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia