Ogłoszenia 6.03.2022 r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4,4 b)

1.  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Dziś I niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15 (kazania pasyjne głosi ks. Michał Mroszczak);

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w czwartek 10 marca w salce kolumnowej na wikarówce: dla uczniów klas VIII o godz. 17.00, natomiast dla klas VII o godz. 18.00.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna” z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Osoby, które chciałyby przyjąć uchodźców pod swój dach lub w inny sposób zaangażować się w pomoc, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w Caritas naszej archidiecezji. Bliższe informacje zamieszczone są w gablocie przed kościołem. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie tegorocznych prac remontowych, które trwają w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Monika ZAWADZKA-NIKIFOROW

+ Janina FEDYNA

+ Barbara PACEK

+ Maria CIEŚLIK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu