Ogłoszenia 13.03.2022 r.

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

(Mt 17,7)

2.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post a także ofiary. Szczegóły na plakacie w gablocie.

2. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna” z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Do tej pory nasza wspólnota parafialna przekazała na ten cel 8308 zł. Udostępniliśmy także uchodźcom dwa mieszkania w budynku wikarówki. W ubiegłym tygodniu przyjęliśmy w nich 20 osób, w tym dziewięcioro dzieci. Teraz gościmy trzy rodziny z Kijowa z dziećmi w wieku 2, 7, 13 i 14 lat. W gablocie przed kościołem będziemy wywieszać listę rzeczy, których w tej chwili najbardziej potrzebują. Dziękujemy Parafianom poświęcającym swój czas, by zająć się naszymi gośćmi.
Osoby, które chciałyby przyjąć uchodźców pod swój dach lub w inny sposób zaangażować się w pomoc, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w Caritas naszej archidiecezji.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich opiekunów odbędzie się w poniedziałek 14 marca i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

6. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie przyjmuje zapisy do klasy I i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty 16 marca w godzinach od 16.30 do 18.00, podczas którego będzie można poznać szkołę i porozmawiać z nauczycielami.

7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Gość extra o Ojcu Pio a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu