Ogłoszenia 20.03.2022 r.

„Pan mówi: Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie.”

(Mt 4, 17)

 

3.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś z racji III niedzieli miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach rocznych.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

3. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych odbędą się w dniach 21-23 marca. Wygłosi je ks. Artur Czepiel, wikariusz parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed kościołem.

4. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w piątek na wieczorną Mszę świętą.

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 27 marca, na wszystkich Mszach św. Wygłosi je dla nas ks. Tomasz Szurek.

6. Zbliża się Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci do udziału w dorocznym konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 10 kwietnia po Mszy św. dla dzieci.

7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także jałmużnę postną z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszki na potrzeby kuchni dla ubogich i uchodźców prowadzonej przez Siostry Felicjanki.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Leokadia KLONOWSKA

+ Lech GŁAZACZOW

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu

%d bloggers like this: