Ogłoszenia 27.03.2022 r.

„Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».” (Łk 15, 18)

4.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – LAETARE

Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Wygłosi je dla nas ks. Tomasz Szurek. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej w środę od godz. 17.00.
 

Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–        w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–        w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

W poniedziałek, z racji 28 dnia miesiąca, wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Jest to Msza św. zbiorowa. Intencje można składać w zakrystii.
 

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
–        W piątek możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 i dodatkowo od 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

–        W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15.

–        W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

W sobotę, 2 kwietnia, nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J. Em. Kard. Stanisława Dziwisza rozpocznie się o godz. 18.00.

Już dziś informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 9 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także jałmużnę postną z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dziś także Siostry Felicjanki kwestują na prowadzenie kuchni dla ubogich, potrzebujących i uchodźców. Ofiary można składać do puszki ustawionej na środku kościoła.
 

W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na remont kościoła.
 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Franciszek Przebinda

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na kolejny tydzień Wielkiego Postu.

%d bloggers like this: