Ogłoszenia 3.04.2022 r.

„Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny.”

(J 12, 13)

5.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Z tej racji Msza św. wieczorna, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w intencji kapłanów oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w środę 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 9 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

6. Również w sobotę 9 kwietnia w samo południe w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się Msza św. z obrzędem błogosławieństwa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., w tym naszego parafianina Pana Marcina Kusia. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.15. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs rozstrzygniemy w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za ofiary złożone na kuchnię prowadzoną przez Siostry Felicjanki. Zebraliśmy na ten cel 1796 zł.
Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna” jak również ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś przed kościołem można nabyć tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na remont kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Honorata SZWARCZYK

+ Stanisława KULIG

+ Danuta SOKALSKA

+ Eugeniusz MAJEWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu

%d bloggers like this: