Ogłoszenia 17.04.2022 r.

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.

Odprawiajmy nasze święto w Panu.”

(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, Panu Kościelnemu za przygotowanie i udekorowanie kwiatami kościoła, Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, Panu Organiście i służbie liturgicznej za piękną oprawę; osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy członkom zespołu charytatywnego za zaangażowanie; osobom, które pomogły w gruntownym posprzątaniu kościoła, dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi!

2. Pragniemy poinformować, że w Wielki Czwartek Arcybiskup Metropolita Krakowski mianował naszego Księdza Proboszcza Józefa Gubałę Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice św. Floriana w Krakowie. Serdeczne gratulujemy Księdzu Proboszczowi nowego oficjum.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

4. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Zbliża się 4. rocznica jej beatyfikacji. Uroczysta Msza św. w rocznicę beatyfikacji odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia, o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie JE Ks. Bp Robert Chrząszcz.

5. Również w czwartek 21 kwietnia o godz. 20.00 w naszym kościele odbędą się modlitwy o jedność chrześcijan prowadzone przez grupę WAJ Taizé Kraków.

6. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 78. Tydzień Miłosierdzia. Składka przekazana zostanie na potrzeby Caritas.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła:

+Maria CZACZKOWSKA

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele

życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana