Ogłoszenia 8.05.2022 r.

„Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

(J 10,14)

 

4.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś o godz. 9.00 z katedry na Wawelu wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W procesji poniesione zostaną relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, a naszą parafię będzie reprezentować asysta. O godz. 10.00 na Skałce rozpocznie się Msza św., której przewodniczyć będzie abp Jan Romeo Pawłowski. W modlitwach pamiętajmy dziś o Ks. Kard. Stanisławie Dziwiszu, który obchodzi swoje imieniny.

2. Z kalendarza liturgicznego:
-Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

-W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława BM (przeniesiona na ten dzień z 4. niedzieli wielkanocnej).

-W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

-W piątek przypada wspomnienie NMP z Fatimy: serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

– W sobotę przypada święto św. Macieja, apostoła.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. Ten tydzień ma w naszej wspólnocie charakter szczególnie uroczysty. Dobiega końca przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do niej w najbliższą sobotę 14 maja podczas dodatkowej Mszy św. a także w niedzielę 15 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach zatytułowanych: „Poznaj umundurowanie Armii Pana!”, przybliżających różnorodność i charyzmat zgromadzeń zakonnych. W sobotę 21 maja udamy się z wizytą do OO. Paulinów na Skałkę. Koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła:
+Teresa CISEK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia