Ogłoszenia 22.05.2022 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go

i przyjdziemy do niego.”

(J 14, 23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Jacka Stryczka, który wygłosi dla nas homilię i będzie promował swoją najnowszą książkę.

2.  Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne dni krzyżowe- będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące;

– we wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

– w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

– w sobotę z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Nabożeństwa ku czci NMP odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30; w czwartek są one połączone z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny- początek o godz. 17.00.

4. W czwartek, 26 maja, przypada 4. rocznica śmierci ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona o godz. 18.00. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się również za wszystkie Matki z racji przypadającego ich święta.

5. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 zaprasza na bezpłatne warsztaty integracyjne dla Seniorów we wtorek 24 maja na godz. 9.00. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

6. W sobotę 28 maja wyruszy jednodniowa XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 25 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.

7. Wspólnoty działające przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Kopernika 26 zapraszają na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się w przybazylikowych ogrodach 29 maja. Na piknik zaproszeni są wszyscy, którzy chcą spędzić aktywnie niedzielny poranek, popołudnie, albo wieczór. Piknik potrwa od 8:00 do 20:00.  Każdy znajdzie coś dla siebie Ci całkiem mali, a także młodzi duchem.  Będzie możliwość zwiedzania bazyliki z przewodnikiem. W plenerowej kawiarence  będzie można zaopatrzyć się w słodkości, kawę, herbatę, lemoniadę. Ofiary składane podczas pikniku będą w całości przekazane na remont kaplicy akademickiej.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o prowadzonych remontach. Prace są niezwykle kosztowne, stąd nasze gorące podziękowanie za każdą ofiarę składaną na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria LIPIŃSKA

+ Paweł DYGUT

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia