Ogłoszenia 19.06.2022 r.

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój

i niech Mnie naśladuje.”

(Łk 9,23)

12.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godz. 18.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. W czwartek, na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

–  we wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

–  w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Bazylice XX. Jezuitów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–  W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami na Msze święte na zakończenie roku szkolnego:

– dla Szkoły Podstawowej nr 10 w czwartek 23 czerwca o godz. 16.00;

– dla Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w piątek 24 czerwca o godz. 8.30.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

4. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, w naszym kościele odbędzie się charytatywny koncert kameralny zatytułowany: „Z pomocą Ukrainie”. Początek o godz. 16.00. Wystąpią artyści z Polski i Francji. Wstęp wolny. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom wojny.

5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi kwestę na rehabilitację 13-letniego Pawła. Szczegóły na afiszu w gablocie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Barbara MRUGACZ

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu