Ogłoszenia 26.06.2022 r.

„Mów, Panie, bo sługa Twój słucha; Ty masz słowa życia wiecznego.”

(1 Sm 3,9; J 6,68b)

 

13. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert kameralny zatytułowany: „Z pomocą Ukrainie”, który odbędzie się dziś w naszym kościele o godz. 16.00. Wystąpią artyści z Polski i Francji. Wstęp wolny. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom wojny.

2. Z uwagi na okrojony skład duszpasterski w okresie wakacyjnym począwszy od środy nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15 z wyjątkiem I soboty miesiąca. Możliwość spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św.

3.  Zapraszamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W czwartek adoracja jest połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej i rozpoczyna się o godz. 17.00.

4.  Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; z racji 28. dnia miesiąca o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

– w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

  • w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15;
  • w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś zgodnie z zapowiedzią Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław prowadzi kwestę na rehabilitację 13-letniego Pawła. A w przyszłą niedzielę swoimi ofiarami będziemy wspierać dwutygodniowy wyjazd na misje do Albanii Anny Gołdyn prowadzącej naszą scholę parafialną. Wyjazd ma na celu pomoc księżom sercanom w zorganizowaniu półkolonii dla dzieci z ubogich wiosek albańskich.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Janina ZEMLAK-PILARSKA

+ Wojciech NOWAKOWSKI

+ Zenon ROSA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a dzieciom i młodzieży dobrego wakacyjnego odpoczynku

%d bloggers like this: