Ogłoszenia 31.07.2022 r.

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

(Mt 5,3)

18.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Za nami kolejny odpust i festyn parafialny zorganizowany ku czci św. Anny. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego kształtu. W pierwszej kolejności dziękujemy Bogu za pogodę. Składamy podziękowania wspólnotom parafialnym, sponsorom a także osobom, które pomogły w przygotowaniach. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, za miłą, rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie.

2. Dziś po wszystkich Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji obchodzonego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa. Zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest wystawiona w kościele).

3. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera– zakończenie Roku ignacjańskiego w Bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 15.30;

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

– w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

4. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

– w środę wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem św. Józefa o świętość dla rodzin;

–  w czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00;

– w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15;

– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

5.  W sobotę z Katedry Wawelskiej wyrusza 42. Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

6. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Zofia ZIEBA

+ Józefa NYKIEL

+ Józef WNĘK

Polećmy ich  miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…

%d bloggers like this: