Ogłoszenia 4.09.2022 r.

„Okaż Twemu słudze światło swego oblicza i naucz mnie Twoich ustaw.”

(Ps 119,135)

23.  NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Po wakacyjnej przerwie przywrócona została Msza św. w dni powszednie o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

Dzieci wraz z opiekunami zachęcamy do udziału w Mszy świętej niedzielnej o godz. 11.30. Dziewczęta, które chciałyby należeć do scholi zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dziś o godz. 11.00 w kościele.

3.  Z kalendarza liturgicznego:

– w środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną sprawowaną przy ołtarzu św. Józefa w intencji rodzin;

– w czwartek przypada święto Narodzenia NMP; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4.  Ks. Tomasz Szurek, opiekun liturgicznej służby ołtarza, zaprasza lektorów, ministrantów i pragnących włączyć się w ten rodzaj służby na spotkanie w niedzielę 11 września po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Doroczna pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 11 września. Z parafii wyruszy autokar. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii.

6. W październiku przypada 120. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Z tej okazji organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsca urodzenia i chrztu naszej Błogosławionej, a więc do Warszawy i okolic, w dniach 7-8 października. Koszt 290 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 16 września.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na sfinansowanie tegorocznych prac remontowych, o których można przeczytać w najnowszym numerze biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria NELICKA-LEONHARD

+ Maria KIERZEK