Ogłoszenia 11.09.2022 r.

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”

(2 Kor 5,19)

 

24.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Dziś rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ks. Tomasz Szurek, opiekun liturgicznej służby ołtarza, zaprasza lektorów, ministrantów i pragnących włączyć się w ten rodzaj służby na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  w poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

–  we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

–  w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego- uroczystości odpustowe w sanktuarium w Mogile- szczegółowy program został wywieszony w gablocie;

–  w czwartek przypada wspomnienie NMP Bolesnej- o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  w piątek przypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

3. We wtorek, 13 września, zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

4. Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień modlitwy za Ukrainę w środę 14 września. W naszej parafii tego dnia o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.

5. W październiku przypada 120. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Z tej okazji organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsca urodzenia i chrztu naszej Błogosławionej, a więc do Warszawy i okolic, w dniach 7-8 października. Koszt 290 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 16 września.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii a także składanymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wspierają remont kościoła i plebanii. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas ks. Jacka Krzemienia, kapelana wspólnoty „Chleb Życia” prowadzącej domy dla osób starszych, chorych, bezdomnych, a także dla matek z dziećmi. Po Mszach św. odbędzie się kwesta na działalność wspólnoty.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Tadeusz NADWODNY

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: