Ogłoszenia 25.09.2022 r.

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.”

(2 Kor 8,9)

26. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy za Młodzież oraz pracujących z nią duszpasterzy. Po każdej Mszy św. istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodych w naszej parafii i dekanacie.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

– w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika; z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w czwartek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała- dzień imienin ks. Michała Mroszczaka, którego już dziś polecamy życzliwej pamięci modlitewnej, zapraszając na Mszę św. w jego intencji zamówioną przez Wspólnotę Żywego Różańca w czwartek o godz. 18.00;

– w piątek przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

– w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła –Siostry Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00 (szczegóły na plakacie); a w naszym kościele z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00, adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

4. W październiku przypada 120. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św., której będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, Abp Marek Jędraszewski, w czwartek 6 października o godz. 18.00. W związku z okrągłą rocznicą organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsca urodzenia i chrztu naszej Błogosławionej, a więc do Warszawy i okolic, w dniach 7-8 października. Koszt 290 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy wszystkich chętnych o jak najszybsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w środę 28 września o godz. 18.00 i rozpocznie się Mszą św. w kościele.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się 6 października o godz. 17.30 w sali kolumnowej na wikarówce.

7. Warsztaty Oleny odbędą się jutro o godz. 18.30 w sali w piwnicach plebanii. Szczegóły w biuletynie parafialnym. Zapraszamy!

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za wsparcie dla wspólnoty „Chleb Życia”, które wyniosło 5850 zł.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia