Ogłoszenia 2.10.2022 r.

„Słowo Pana trwa na wieki, to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.”

(1 P 1, 25)

27. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W czwartki odbywa się ona przy relikwiach bł. Hanny i rozpoczyna kilka minut wcześniej.

–  we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

–  w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; z racji I środy miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana o świętość dla rodzin za wstawiennictwem św. Józefa;

–  w piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej: Msza św. w intencji róż różańcowych zostanie odprawiona o godz. 7.15; z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

4. W październiku przypada 120. rocznica urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św., której będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, Abp Marek Jędraszewski, w czwartek 6 października o godz. 18.00. W związku z okrągłą rocznicą organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową do miejsca urodzenia i chrztu naszej Błogosławionej, a więc do Warszawy i okolic, w dniach 7-8 października. Koszt 290 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy wszystkich chętnych o jak najszybsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się 6 października o godz. 17.30 w sali kolumnowej na wikarówce.

6. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną- wciąż zbieramy środki na opłacenie faktur za tegoroczne prace remontowe.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Julia WOJAS

+Władysława DOMŻALSKA-GALER

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…