Ogłoszenia 16.10.2022 r.

„Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.”

(Hbr 4, 12)

29.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

– dziś przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

– w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– we wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

– w czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera;

– w sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

2. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedzielę o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W czwartek różaniec połączony jest z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które rozpoczynają się o godz. 17.00.

3. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 20 października po wieczornej Mszy św.

4. Msza św. w intencji osób, które pielgrzymowały do miejsca urodzenia i chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej, zostanie odprawiona w sobotę 29 października o godz. 7.15.

5. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z myślą o potrzebach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XXII Dnia Papieskiego.

Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Taca inwestycyjna wyniosła w zeszłym tygodniu 5400 zł. Za każdą przekazaną kwotę jesteśmy ogromnie wdzięczni. W ciągu najbliższego miesiąca musimy opłacić faktury za tegoroczne prace remontowe. Wkład własny wynosi odpowiednio: 75 tys. zł do remontu kościoła i ponad 150 tys. zł do remontu elewacji plebanii. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu wielkiego dzieło odnowienia tej świątyni i jej zabytkowego otoczenia. Dziś przed kościołem zespół charytatywny rozprowadza cegiełki na ten cel. Szczegóły na afiszu w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę w Kościele będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Będzie także możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary na wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii.