Ogłoszenia 30.10.2022 r.

„Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;

każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.” (J 3, 16)

 

31.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś z racji uroczystości Rocznicy Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

Również dziś po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 13.00 i 15.00 odbędzie się projekcja 25-minutowego filmu „Moja Fatima”. Serdecznie zapraszamy.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Procesja w intencji zmarłych wypominanych o godz. 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione tak jak w dni powszednie. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych, a po niej procesja wokół kościoła.

–  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny o godz. 17.00; Msza św. w intencji kapłanów o godz. 18.00; w piątek, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15;

–  W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3.  Alabastrowy sarkofag bł. Hanny umieszczony jest pod późnogotyckim pentaptykiem. Na dwóch parach obustronnie malowanych skrzydeł przedstawione są postaci świętych. W listopadzie podczas czwartkowych modlitw za wstawiennictwem naszej Błogosławionej poznamy cztery święte kobiety. Szczegóły na plakacie.

4. Wspólnota Rodzin Karmelitańskich wraz z duszpasterzem zaprasza serdecznie wszystkich chętnych na spotkanie modlitewno-liryczne, które odbędzie się w sobotę 5 listopada i rozpocznie o godz. 15.00 adoracją w kościele. W drugiej części spotkania będzie można zaprezentować swoje ulubione wiersze religijne i patriotyczne lub posłuchać ich. W ten sposób będziemy mogli uczcić początek listopada, kiedy wspominamy zmarłych i modlimy się za tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Będziemy ją rozpoczynać codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 a w niedziele od godz. 18.30.

6. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły w listopadowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Również dziś przed kościołem można nabyć cegiełkę na odnowienie naszego kościoła i jego zabytkowego otoczenia.

8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Danuta SIERADZKA

+ Ignacy STOSZOWSKI

            Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

%d bloggers like this: