Ogłoszenia 6.11.2022 r.

„Jezus Chrystus jest Pierworodnym umarłych, Jemu chwała i moc na wieki wieków.”

(Ap 1,5-6)

    32.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1.  Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2.  Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

–  w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  w piątek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, patrona Pana kościelnego, któremu życzymy wszelkich łask;

–  w sobotę przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

3. W piątek, 11 listopada, w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Wieczorna Msza św. zamówiona przez wspólnotę Żywego różańca będzie sprawowana w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Metropolita Krakowski udzielił dyspensy na piątek 11 listopada.

4. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Rozpoczyna się ona codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 a w niedziele od godz. 18.30.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 10 listopada po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Miasto Kraków rozważa możliwość wprowadzenia częściowego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Dotyczyłby on sprzedaży detalicznej w nocy. Urząd Miasta przygotował specjalną ankietę dla mieszkańców, którzy mogą wyrazić swoją opinię na ten temat do 15 grudnia włącznie. Szczegóły na stronie www.krakow.pl w zakładce aktualności.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Z Bożą pomocą i dzięki zaangażowaniu Parafian oraz goszczących u nas przyjaciół z Ukrainy spłaciliśmy należności za tegoroczny remont kościoła. W listopadzie pozostała nam do opłacenia faktura za remont elewacji plebanii w wysokości 40 tys. zł. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w prowadzeniu wielkiego dzieła, jakim jest odnowienie naszej świątyni i jej zabytkowego otoczenia.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Iwo SOKALSKI

+ Michał ĆWIŻEWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: