Ogłoszenia 13.11.2022 r.

„Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.”

(Łk 21,28)

 

33.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich i wspieramy materialnie inicjatywy na rzecz potrzebujących. Na prośbę Metropolity Krakowskiego przeprowadzana jest specjalna zbiórka do skarbony. Zebrane fundusze zostaną w połowie przeznaczone na ubogich naszej parafii, a w połowie na organizację ŚDU na poziomie archidiecezjalnym.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; o godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada  wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. W dniach 19-20 listopada Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na warsztaty Talitha Kum. Jest to intensywne, dwudniowe spotkanie, dla osób w wieku od 15 do 35 lat, potrzebujących duchowego ożywienia, poszukujących Pana Boga w swojej codzienności. Szczegóły na plakacie.

4. Wciąż jeszcze przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą świętą. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo i Mszę świętą za zmarłych, o których pamiętamy w wypominkach rocznych. Początek o godz. 18.30.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z Bożą pomocą i dzięki zaangażowaniu Parafian oraz goszczących u nas przyjaciół z Ukrainy spłaciliśmy należności za tegoroczny remont kościoła. W listopadzie pozostała nam do opłacenia faktura za remont elewacji plebanii w wysokości 40 tys. zł. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w prowadzeniu wielkiego dzieła, jakim jest odnowienie naszej świątyni i jej zabytkowego otoczenia.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Grzegorz GÓRALCZYK

+ Franciszek BOJANOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: