Ogłoszenia 20.11.2022 r.

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”

(Mk 11,10)

 

34.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Z racji III niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 18.30 na nabożeństwo i Mszę św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP;

– we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;

– w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 24 listopada po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Chcemy się do niej dobrze przygotować modlitwą nowennową, którą rozpoczniemy w niedzielę 27 listopada podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę z racji VI Światowego Dnia Ubogich. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5515 zł, a na ŚDU 1160 zł. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Henryka TOTA-MARKOCKA

+ Teresa DUDZIK

+ Paweł ZAJĄC

+ Jacek BIEŻANOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: