Trzecia edycja Akcji „Złote Kule św. Mikołaja” już od 04.12.2022 r. – zaproszenie

Już niebawem – 4 grudnia – rozpoczniemy trzecią edycję Akcji „Złote Kule św. Mikołaja”. Wspólnota Rodzin Karmelitańskich działająca przy parafii św. Mikołaja w Krakowie wraz z życzliwymi ludźmi powoli dopina wszystkie sprawy „na ostatni guzik”.

Akcja nawiązuje do legendy, w której św. Mikołaj pomógł trzem ubogim siostrom podrzucając do ich domu trzy, pokaźnej wielkości złote kule. Dzięki podarkom siostry stały się zamożne i mogły wyjść za mąż jako panny z dobrego domu z posagiem. My również, na wzór naszego świętego patrona pragniemy podążać jego ścieżką.

W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki – Martynkę i Milenkę chore na bardzo ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Opiekę zapewnią wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze Fundacji Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w wybranych kościołach od 4 grudnia do 6 stycznia. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje w jaki sposób możemy pomóc. Złotą kulę zawieśmy na świątecznej choince w domu jako znak dobrego uczynku adwentowego. Więcej o akcji na plakatach i opisach w skrzyni, które niebawem pojawią się w następujących wybranych kościołach:

– Kościół pw. św. Mikołaja w Krakowie,

– Sanktuarium św. Józefa – kościół OO. Karmelitów przy ul. Karmelickiej w Krakowie,

– Kościół pw. Świętego Krzyża w Krakowie,

– Kościół pw. Bożego Miłosierdzia w Krakowie przy ul. Smoleńsk,

– Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnawie k. Bochni,

– Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie,

– Kościół pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa,

– Kościół pw. św. Stanisława BM w Osieczanach,

– Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach (tylko w niedzielę 4 grudnia).

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej – wpłacając na konto parafii dobrowolną ofiarę w tytule koniecznie wpisując hasło „Złote Kule św. Mikołaja”.

Dane do przelewu:

Numer konta parafii:
PeKaO S.A. III O/Kraków
58 1240 2294 1111 0000 3723 4113

Dla przelewów zagranicznych:
PL 58 1240 2294 1111 0000 3723 4113
Kod SWIFT: PKOPPLPW
Kod SWIFT 11-znakowy: PKOPPLPWXXX

Historia lubi się powtarzać, także ta odległa, związana z naszymi patronami. Dziś także Ty MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM i jeszcze nigdy nie było to takie proste. Wystarczy, że podarujesz dzieciom złotą kulę, która sprawi, że w święta pojawi się uśmiech na ich promiennych twarzach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Prosimy także o modlitwę, aby to dobre dzieło wzrastało i stało się chlubą naszej parafii i królewskiego Krakowa.