Ogłoszenia 4.12.2022 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”

(Łk 3, 4c. 6)

2.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

2. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Serdecznie zapraszamy do udziału w nowennie różańcowej, która przygotowuje nas do głębokiego przeżycia święta naszego Patrona. Nowenna rozpocznie się dziś o godz. 18.00, a jutro o godz. 17.00.

3. Od dziś można włączyć się w trzecią edycję akcji „Złote kule św. Mikołaja”, przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich. W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki- Martynkę i Milenkę- chore na bardzo ciężką i rzadką chorobę. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra św. Mikołaja. Znajdziemy w niej wszelkie potrzebne informacje.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja- dzień odpustu parafialnego: Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30 (roraty), 7.15 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Prałat Grzegorz Szewczyk.

– W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; z racji I środy m-ca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona o świętość dla rodzin.

– W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; tego dnia przypada 6. rocznica nominacji J.E. Abpa Marka Jędraszewskiego na Metropolitę Krakowskiego- pamiętajmy o nim w modlitwach.

5. Zachęcamy do udziału w roratach odbywających się codziennie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą od jutra zapewni schola dorosłych z kościoła św. Józefa w Podgórzu.
Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

6. W dniu 11 grudnia Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na dzień skupienia Ruah. Jest to spotkanie dla osób powyżej 35 roku życia potrzebujących duchowego ożywienia i poszukujących Pana Boga w swojej codzienności. Szczegóły na plakacie.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów tegorocznych prac remontowych, o których można szerzej przeczytać w biuletynie Nasza Przyjaźń. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Dziś przed kościołem można nabyć cegiełki w formie ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na odnowienie naszego kościoła i jego zabytkowego otoczenia. Dziś również można zakupić kalendarze przekazane nam przez Siostry Karmelitanki w symbolicznej cenie 2 zł oraz świece Caritas, których koszt wynosi: 15 zł za dużą świecę i 9 zł za małą.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Halina MARKOWICZ

+ Anna STECKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

%d bloggers like this: