Ogłoszenia 11.12.2022 r.

„Duch Pański nade mną, posłał mnie, abym głosił dobrą nowinę ubogim.”

(Iz 61, 1)

 

3.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U – GAUDETE

 

1. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej i za udział w niej. Wciąż jeszcze można włączyć się w trzecią edycję akcji „Złote Kule św. Mikołaja” i wspomóc dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki- Martynkę i Milenkę- chore na bardzo ciężką i rzadką chorobę. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła należy zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. Znajdziemy w niej wszelkie potrzebne informacje.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła- odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44; Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył będzie J. E. Bp Robert Chrząszcz- szczegóły na plakacie;

– w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus;

– w tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Zachęcamy do udziału w roratach codziennie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą zapewnia wspólnota „Kuźnia osobowości”.
Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich opiekunów odbędzie się w środę 14 grudnia i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 15 grudnia po Mszy św. wieczornej.

6. Świece Caritas, opłatki i prasę katolicką można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Kapłani udadzą się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek 23 grudnia. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. SS. Felicjanki serdecznie zapraszają kobiety różnego stanu i wieku na spotkanie zatytułowane: „Anna – matka Samuela- nauczycielką modlitwy”.  Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów tegorocznych remontów.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Maria WIECZOREK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: