Ogłoszenia 1.01.2023 r.

„Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.”

(Hbr 1,1-2)

NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 

 

1. W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

– W środę z racji I środy m-ca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za wstawiennictwem św. Józefa o świętość dla rodzin.

– W czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.00.

– W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje.  Kadzidło będzie można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele kolędowanie ze scholą dorosłych, natomiast nasze doroczne kolędowanie parafialne będzie miało miejsce w niedzielę 15 stycznia, tym razem w kościele przy żłóbku, i będzie połączone z konkursem kolęd. Do udziału w konkursie z nagrodami zachęcamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Razem śpiewajmy Maleńkiemu!

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Wszystkie pytania i zgłoszenia dotyczące wizyty prosimy kierować do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria POPEK-KULISIEWICZ

+Leszek SĘKOWSKI

+Dominik PROKOPOWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień Nowego 2023 Roku

%d bloggers like this: