Ogłoszenia 15.01.2023 r.

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc,

aby się stali dziećmi Bożymi.”

(J 1, 14a. 12a)

2.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

 

1. Serdecznie zapraszamy na nasze doroczne kolędowanie parafialne. Odbędzie się ono dzisiaj o godz. 16.00, tym razem w kościele przy żłóbku, i będzie połączone z konkursem kolęd. Do udziału w konkursie z nagrodami zachęcamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Razem śpiewajmy Maleńkiemu!

2. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata; w Kościele katolickim w Polsce będziemy przeżywać XXVI Dzień Judaizmu;

– w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;

– w czwartek we wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej- początek o godz. 17.00;

– w sobotę we wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta.

3. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji działająca przy naszej Parafii wspólnota „Hanna” zaprasza na nabożeństwo ekumeniczne, który odbędzie się w środę 18 stycznia o godz. 17.30 w sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu). Modlitwę poprzedzi przygotowanie kanapek, które po nabożeństwie zostaną rozdane na Plantach osobom bezdomnym.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Wszystkie pytania, uwagi i zgłoszenia dotyczące wizyty prosimy kierować do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Prosimy także o wyrozumiałość w przypadku niedociągnięć organizacyjnych z naszej strony.

5. Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna akcję „Paczka dla Ukrainy”, prosząc o pomoc dla ofiar wojny, które w swoim kraju doświadczają tego, co znamy z opowiadań rodziców lub dziadków. Aby mogli przeżyć i zostać w swoim kraju potrzebują wsparcia. Jak pisał papież Franciszek „solidarność polega na tym, by podzielić się tym, czego mamy niewiele, z tymi, którzy nie mają nic, tak, aby nikt nie cierpiał”. Szczegóły akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdują się na plakacie w gablocie.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Eugenia DOMARADZKA-ABRATOWSKA

+ Maria SYRKIEWICZ

+ Barbara SOJ

+ Stanisław ŻYŁA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: