Ogłoszenia 22.01.2023 r.

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

 

3.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:

– dziś przypada Niedziela Słowa Bożego;

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

– w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; o godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; jest to jednocześnie 28. dzień miesiąca, więc zapraszamy na Mszę św. zbiorową sprawowaną o godz. 18.00 w intencji chorych za wstawiennictwem Bł. Pielęgniarki.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Żeńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego pod dyrekcją prof. Adama Korzeniowskiego. Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 26 stycznia po Mszy św. wieczornej. Chórzyści uświetnią swoim śpiewem także Eucharystię.

3. Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, dając świadectwo wiary i przynależności do Kościoła, którego głową jest Chrystus. W przyszłą niedzielę Msze św. o godzinie 11.30, 13.00 oraz 15.00 zostaną odprawione w intencji Parafian przyjmujących wizytę duszpasterską, jako wyraz naszego podziękowania.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Aniela OSTROWSKA

+ Zbigniew JĘDRZEJOWSKI

+ Tadeusz STYPUŁA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: