Ogłoszenia 5.02.2023 r.

„Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”

(J 8, 12)

5.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Dziś także z uwagi na przypadające wspomnienie św. Agaty po Mszach świętych możliwość poświęcenia wody, chleba i soli.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;

– w piątek wspomnienia św. Scholastyki, dziewicy;

– w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes i XXXI Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 8.30. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą być odnotowane w księgach parafialnych przyniosły karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.

3. Po przerwie wymuszonej wizytą duszpasterską przywracamy adoracje Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w czwartki o godz. 17.00. W poniedziałki są połączone z nowenną do św. Mikołaja, w środy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 9 lutego po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został wyłożony lutowy numer biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wciąż zbieramy środki na pokrycie ubiegłorocznych prac remontowych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Rajmund ZIELIŃSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych

 

%d bloggers like this: