Ogłoszenia 19.02.2023

„Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.”

(1 J 2, 5)

7.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1.    Dziś z racji III niedzieli miesiąca o godz. 18.30 nabożeństwo za zmarłych, a wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji osób poleconych nam w wypominkach rocznych.

Dziś również rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 16.00 do 18.30, a w poniedziałek i we wtorek od godz. 15.00 do 18.00. Celem tego nabożeństwa jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami. W obecnej sytuacji chcemy też błagać Boga o pokój na Ukrainie.

2.    W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

3.    W czwartek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 17.00.

4.    Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–     w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.30 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

–      w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

5.    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię. Taca inwestycyjna – 4.750 zł. Dla potrzebujących pomocy w Turcji i Syrii 3.500zł  Bóg Zapłać! W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji Inicjatyw Lokalnych, niosącej pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

6.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Dariusz OZGA

+ Piotr GLINIAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.