Ogłoszenia 26.02.2023 r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4,4 b)

1. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– We wtorek 28 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej – intencje można składać w zakrystii.

– W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W środę wieczorna Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu i za wstawiennictwem św. Józefa o świętość dla rodzin.

W czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej a bezpośrednio po nich Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W piątek możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.10 i dodatkowo od 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

W sobotę, w święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15 (kazania pasyjne głosi ks. dr Krzysztof Biros);

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Dziś przed kościołem odbywa się także zapowiadana kwesta na rzecz Fundacji Inicjatyw Lokalnych, niosącej pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

5. W sobotę 25 lutego wieczorem Wspólnota Rodzin Karmelitańskich działająca przy kościele św. Mikołaja wraz z przedstawicielami Hospicjum dziecięcego im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz rodzicami chorych bliźniaczek Martynki i Milenki dziękowała Bogu za udaną Akcję „Złote Kule św. Mikołaja”. Wraz ze wszystkimi parafiami, które wzięły udział w akcji oraz z sympatykami z różnych stron kraju zebraliśmy kwotę 45 310 zł 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Jerzy MRÓZ

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu