Ogłoszenia 5.03.2023 r.

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

(Mt 17,5)

 

2.  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. W świętym czasie Wielkiego Postu skorzystajmy także z możliwości indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w czwartki o godz. 17.00. W poniedziałki jest połączona z nowenną do św. Mikołaja, w środy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się w naszym kościele w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 26 marca. Wygłosi je dla nas ks. Jacek Bernacik, duszpasterz z Parafii św. Anny w Krakowie. Rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych nr 3 i nr 10 odbędą się w dniach 27-29 marca.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej i spotkanie w piątek 17 marca na godz. 18.30 do kościoła.

6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny  Nasza Przyjaźń.

7. Wzorem ubiegłych lat prosimy o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła przed zbliżającymi się świętami. Osoby chętne zapraszamy w sobotę 11 marca na godz. 8.00.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz te złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Fundacji Inicjatyw Lokalnych. Wolontariusze zebrali 941 zł 23 gr. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wciąż zbieramy środki na opłacenie ubiegłorocznych prac remontowych. Za wszelkie dobro składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu