Ogłoszenia 12.03.2023 r.

„Panie, Ty jesteś prawdziwie Zbawicielem świata; daj nam wody żywej, abyśmy nie pragnęli.”

(J 4, 42. 15)

 

3.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich opiekunów odbędzie się w środę 15 marca i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

3. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 16 marca po nabożeństwie do bł. Hanny Chrzanowskiej i Mszy św. wieczornej na plebanii.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej i spotkanie w piątek 17 marca na godz. 18.30 do kościoła.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych „Warsztatach Oleny”. Tym razem nauczymy się przygotowywać kolorowe kwiaty z bibuły do ozdabiania palm wielkanocnych, które tradycyjnie będziemy rozprowadzać tydzień przed Niedzielą Palmową, a więc 26 marca. Warsztaty rozpoczną się w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w salce w piwnicy wikarówki. Zaproszenie kierujemy również do dzieci, dla których zorganizujemy doroczny konkurs na własnoręcznie wykonaną palmę.

6. Zbliża się uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona naszego Księdza Proboszcza. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta, zamówioną przez Wspólnotę Różańcową, w niedzielę 19 marca o godz. 8.00.

7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu, a więc 26 marca. Szczegóły w biuletynie parafialnym  Nasza Przyjaźń.

8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także jałmużnę postną.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Adam MASTER

+ Benedykt RADECKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu