Ogłoszenia 19.03.2023 r.

„Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”

(J 8, 12)

 

4.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – LAETARE

1. Dziś z racji III niedzieli miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach rocznych.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00 oraz w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W najbliższy piątek 24 marca o godz. 18.30 przejdziemy drogą krzyżową wraz z przyjaciółmi wyznania prawosławnego, błagając o pokój w dwóch językach.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona naszego Księdza Proboszcza, któremu już dziś składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, polecając go pamięci modlitewnej Parafian.

4. W sobotę 25 marca nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego rozpocznie się o godz. 18.00. Bezpośrednio po liturgii możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. Również w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść w sobotę na wieczorną Mszę świętą.

6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ks. Jacek Bernacik, duszpasterz parafii pw. św. Anny w Krakowie.

7. Zbliża się Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci do udziału w dorocznym konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 2 kwietnia po Mszy św. dla dzieci.

8. Już dziś informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 1 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

9. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej przygotowało film o naszej parafii. Można go znaleźć zarówno na naszej stronie internetowej, jak i na stronie diecezji.

11. Dnia 7 marca Metropolita Krakowski wydał dekret o zmianie przebiegu granicy naszej parafii, przyłączając ulicę Prandoty nr 10 do parafii św. Floriana.

12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także jałmużnę postną.
W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na remont kościoła.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu

%d bloggers like this: