Ogłoszenia 26.03.2023 r.

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto we Mnie wierzy, nie umrze na wieki.”

(J 11, 25a. 26)

 

5.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Wygłosi je dla nas ks. Jacek Bernacik. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej w środę od godz. 17.00.

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Nauki dla VIII LO wygłosi ks. Jacek Bernacik. Nauki dla uczniów Szkół Podstawowych nr 3 i nr 10 wygłosi ks. Mieszko Ćwiertnia. W poniedziałek i wtorek uczniowie wysłuchają ich w szkołach, natomiast w środę w kościele parafialnym. Szczegóły w gablocie.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

4. We wtorek, z racji 28 dnia miesiąca, wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Jest to Msza św. zbiorowa. Intencje można składać w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.15. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs rozstrzygniemy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu a także do puszki „Jałmużna postna”.
Dziś przed kościołem można nabyć tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na remont kościoła.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu