Ogłoszenia 2.04.2023 r.

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2,8-9)

NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św., uroczysta procesja z palmami o godzinie 11.15. Nasz kościół zdobią palmy wykonane przez Olenę Dovbeschuk, florystkę z Kijowa, oraz przez przyjaciół. Po Mszy św. o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę.

2. Zapraszamy do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczęcie liturgii codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Towarzyszmy naszemu Panu w trwodze Wielkiego Czwartku, w Męce Wielkiego Piątku, w ciszy Wielkiej Soboty, by doświadczyć radości Niedzieli Zmartwychwstania.
Wielki Czwartek- Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Czwartek nie będzie cotygodniowej adoracji o godz. 17.00.

Wielki Piątek –Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Męki Pańskiej o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych. Zachęcamy również do zachowania postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 17.30 co pół godziny.

Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

Wszystkie informacje znajdują się w biuletynie parafialnym, który został wyłożony w kościele.

3.  Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

– od poniedziałku do środy podczas Mszy św. i dodatkowo od 17.30
– w Wielki Czwartek rano od 6.30 – 7.30 i po południu od 17.00 – 17.45 oraz w nocy od 21.00-24.00
– w Wielki Piątek  przez cały dzień od 6.00 – 17.45 oraz w nocy od 21.00-24.00.
– w Wielką Sobotę od 6.00-12.00.

4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. To największe święto w roku liturgicznym. Zachęcamy do uświetnienia jego obchodów przez uroczystą oprawę. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów.

5.  tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, także te składane do puszek przez cały okres Wielkiego Postu. W intencji Ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. w Wielki Czwartek.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Tadeusz ROZWADOWSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia