Ogłoszenia 09.04.2023 r.

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.
 Odprawiajmy nasze święto w Panu.”
(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
i
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

1.      Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, Panu Kościelnemu za przygotowanie i udekorowanie kwiatami kościoła, Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, Panu Organiście i służbie liturgicznej za piękną oprawę; osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy członkom zespołu charytatywnego za zaangażowanie; osobom, które pomogły w gruntownym posprzątaniu kościoła, dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi!

2.      Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

3.      W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4.      W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.      W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 79. Tydzień Miłosierdzia. Składka przekazana zostanie na potrzeby Caritas.

6.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+Grażyna de Kozarzów Borzęcka

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana.