Ogłoszenia 16.04.2023 r.

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;

błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

(J 20,29)

 

2.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Po wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę pokoju i zmiłowania nad światem. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

2. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w środę 19 kwietnia po Mszy św. wieczornej na plebanii.

3. W naszej parafii trwają ostatnie przygotowania przed bierzmowaniem. Od najbliższego wtorku do czwartku nasza młodzież będzie spotykać się na modlitwie rozpoczynającej się Mszą św. wieczorną. W piątek 21 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzi przyjmą dar Ducha Św. z rąk Ks. Bpa Roberta Chrząszcza.

4. W piątek 28 kwietnia przypada 5. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Już dziś informujemy, że uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Uroczystości poprzedzi Triduum modlitewne przy grobie Błogosławionej. Wszystkich czcicieli bł. Hanny zapraszamy na wspólne czuwanie w dniach 25-27 kwietnia o godz. 17.00.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce parafialnej do sanktuariów Podkarpacia w dniach 1-2 maja. Koszt 260 zł. Szczegóły na plakacie i w biuletynie „Nasza Przyjaźń”. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.

6. W dniach 22-23 kwietnia Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na rekolekcje Kana. Skierowane są one do małżeństw i narzeczonych potrzebujących duchowego ożywienia i poszukujących Pana Boga w swojej codzienności. Szczegóły na plakacie.

7. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Dniu Otwartym Liceum Pijarów, który odbędzie się 22 kwietnia w godz. 9:00-14:00 w budynku szkoły przy ul. Akacjowej 5 w Krakowie.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą kwestować siostry albertynki i wolontariusze Fundacji Po pierwsze Człowiek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na prowadzenie mieszkań treningowych dla kobiet wychodzących z bezdomności – zwłaszcza samotnych matek oraz na darmową jadłodajnię dla osób potrzebujących w Krakowie.

9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Każda złotówka ma ogromne znaczenie. Przeznaczamy ją na bieżące utrzymanie kościoła i pokrycie kosztów zeszłorocznych prac remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia