Ogłoszenia 23.04.2023 r.

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz. ”

(Łk 24, 32)

 

3.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, BM.

–  We wtorek święto św. Marka, ewangelisty.

– W piątek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej i jednocześnie 50. rocznicę jej śmierci oraz 5. rocznicę jej beatyfikacji. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Uroczystości poprzedzi Triduum modlitewne przy grobie Błogosławionej. Wszystkich czcicieli bł. Hanny zapraszamy na wspólne czuwanie we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00.

– W sobotę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, o godz. 17.30 w salce na wikarówce.

4. Autokarowa pielgrzymka parafialna do sanktuariów Podkarpacia odbędzie się w dniach 1-2  maja. Szczegóły na plakacie i w biuletynie „Nasza Przyjaźń”.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem kwestują siostry albertynki i wolontariusze Fundacji Po pierwsze Człowiek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na prowadzenie mieszkań treningowych dla kobiet wychodzących z bezdomności – zwłaszcza samotnych matek oraz na darmową jadłodajnię dla osób potrzebujących w Krakowie.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Krystyna DOBOSZ

+ Bogusław LISOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: