Ogłoszenia 30.04.2023 r.

„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

(J 10,14)

 

4.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które będziemy odprawiać od jutra w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego;

– w czwartek przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa; o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej; z racji I czwartku miesiąca Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

-w piątek przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; to pierwszy piątek miesiąca, stąd możliwość spowiedzi rano od 6.30 do 7.30 i dodatkowo od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00;

– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

4. W poniedziałek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Siostry albertynki składają podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc osobom wychodzącym z bezdomności. Zebrały 4440 zł. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W kościele został wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia