Ogłoszenia 7.05.2023 r.

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.”

(J 14, 6)

 

5.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Bezpośrednio po niej zmianka tajemnic różańcowych. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W modlitwach pamiętajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, który tego dnia obchodzi swoje imieniny, a także o przyjmującym święcenia diakonatu alumnie Dawidzie Ćwierzu.

– W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

– W piątek przypada wspomnienie NMP z Fatimy: serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. Ten tydzień ma w naszej wspólnocie charakter szczególnie uroczysty. Dobiega końca przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do niej w najbliższą sobotę 13 maja podczas dodatkowej Mszy św. a także w niedzielę 14 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30.

5. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z okazji 30. rocznicy święceń kapłańskich naszego Proboszcza- ks. kan. Józefa Gubały w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył będzie bp Jan Kopiec.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie kosztów prac remontowych, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Więcej o nich można przeczytać w majowym biuletynie parafialnym  Nasza Przyjaźń.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia