Ogłoszenia 14.05.2023 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.”

(J 14, 23)

 

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: ks. Proboszczowi, katechetom: Elżbiecie Holicy-Bochenek, Magdalenie Klimek i Dawidowi Gonerze, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za dar ołtarza w postaci Mszału rzymskiego, złożony wspólnie z tegorocznymi bierzmowanymi. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.

Dziś również zapraszamy na godz. 15.00 na Mszę św. z okazji 30. rocznicy święceń kapłańskich ks. kan. Józefa Gubały – naszego Proboszcza.

2. Nabożeństwa ku czci NMP odprawiamy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne dni krzyżowe- będziemy modlić się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących;

– we wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;

– w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 13.00 odbędzie się Msza św. w rocznicę I Komunii św.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o trwających pracach remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6.  Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Jerzy SIDOR

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia