Ogłoszenia 21.05.2023 r.

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”
(Mt 28,19.20)

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz. 13.00 sprawowana będzie Msza św. w rocznicę I Komunii św., natomiast o godz. 19.00 w intencji zmarłych wypominanych.

2. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do najbliższej soboty przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Trwajmy jak niegdyś Apostołowie wraz z Maryją na modlitwie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwa odprawiamy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a niedzielę o godz. 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy – odpust w kościele św. Katarzyny na Kazimierzu;

– w środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

– w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej;

– w piątek, 26 maja, przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera i jednocześnie 5. rocznica śmierci ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona o godz. 18.00. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się również za wszystkie Matki z okazji ich święta.

–  W przyszłą niedzielę z racji 28 dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Jest to Msza św. zbiorowa. Intencje można składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego) lub w parafiach podanych na plakacie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o prowadzonych remontach. Prace są niezwykle kosztowne, stąd nasze gorące podziękowanie za każdą ofiarę składaną na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Taca inwestycyjna wyniosła w zeszłym tygodniu 6 380 zł Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia